top of page

Co możemy dla Ciebie zrobić?

W naszych salonach optycznych wykonujemy badanie wzroku dzieci i dorosłych, pod kątem doboru okularów. Korekcja nadwzroczności, krótkowzroczności, presbiopii, astygmatyzmu, kontrola przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej i funkcji wzrokowych za pomocą specjalistycznych przyrządów. Badanie wzroku można wykonać codziennie w punktach: Optyk Nowa Ruda w godzinach od 9 do 17, Optyk Polanica od 10 do 17 oraz salony w Kudowie Zdrój od 10 do 17. Wcześniejsza rejestracja nie jest konieczna.

CZAS BADANIA: od 10 do 40 min.

 

 

1 (104)_edited.jpg

BADANIE WZROKU

Optyk przyjazny dzieciom

Usługi w naszych salonach optycznych obejmują naprawę okularów, wymianę zepsutych części, wymianę szkieł w swojej oprawce, wykonanie całych okularów. Posiadamy magazyny i maszyny, które pozwalają nam większość okularów wykonywać w ten sam dzień. Maksymalny czas oczekiwania na okulary np. progresywne lub o niestandardowych parametrach to tydzień.

 

 

1 (87)_edited.jpg

USŁUGI OPTYCZNE

Usługa obejmuje badanie przedniego odcinka oka pod lampą szczelinową, naukę zakładania i pielęgnacji, próbne soczewki kontaktowe w cenie usługi. Dobór soczewek kontaktowych przeprowadza wykfalifikowany Optometrysta.Dobieramy soczewki miękkie sferyczne, toryczne i progresywne, jednodniowe, oraz miesięczne z uwzględnieniem indywidualnych preferencji użytkownika. Dobór soczewek możliwy jest również u dzieci, nie ma dolnej granicy wieku, przeszkodą jest jedynie niechęć lub nieumiejętność dziecka czy rodziców (w przypadku mniejszych dzieci) do zakładania i ściągania soczewek kontaktowych. W cenie badania jest wizyta główna oraz wizyta kontrolna. 

CZAS BADANIA: ok.45 min.

 

1 (18)_edited.jpg

DOBÓR SOCZEWEK KONTAKTOWYCH

Diagnostyka zeza obejmuje badanie na synoptoforze, badanie na listwach pryzmatycznych, badanie fiksacji oftalmoskopem, badanie refrakcji i akomodacji na skiaskopie, ocenę akomodacji i konwergencji oraz dwojenia, tłumienia i niedowidzenia. Przypominamy, że w przypadku zeza lub niedowidzenia badanie optometryczne musi być uzupełnione wizytą u Okulisty.

CZAS BADANIA: ok.45min

 

1 (102)_edited.jpg

DIAGNOSTYKA ZEZA I NIEDOWIDZENIA

Badanie u dzieci od 3 miesiąca do 5 roku życia obejmuje diagnostykę zeza, sprawdzenie funkcji wzrokowych, ostrości wzroku i widzenia funkcjonalnego. Badanie refrakcji, ustawienia oczu i szerokości źrenic wykonujemy u dzieci najnowocześniejszym autorefraktometrem dziecięcym PlusOptix. Dobór okularów lub terapii widzenia u dzieci w tym wieku jest możliwy jedynie po okazaniu aktualnego badania po kroplach (rozluźnieniu akomodacji: atropina, tropicamid x3 lub cykopentolat) od okulisty.

CZAS BADANIA: ok.20min

 

 

1 (6)_edited.jpg

BADANIE PEDIATRYCZNE DZIECI OD 3 m.ż do 5 r.ź

1 (103)_edited.jpg

BADANIE PEDIATRYCZNE DZIECI OD 6 do 18 r.ż.

Badanie obejmuje dobór okularów, badanie wszystkich funkcji wzrokowych, badanie do poradni psychologiczno-pedagogicznej, ocena akomodacji, konwergencji, zeza, fuzji i jej zakresów. Badanie refrakcji w tej grupie wiekowej odbywa się metodą skiaskopii statycznej i obejmuje optyczne metody rozluźnienia akomodacji co pozwala u większości pacjentów dobrać okulary bez potrzeby stresującego dla dzieci kropienia oczu u okulisty. Zdarzają się jednak przypadki gdzie rozluźnienie akomodacji jest konieczne, wtedy pacjent zostaje przekierowany do okulisty.

CZAS BADANIA: ok.45min

 

1 (83)_edited.jpg

TERAPIA WIDZENIA

Terapia widzenia obejmuje ćwiczenia wzrokowe przed i po operacji zeza, terapię akomodacji i konwergencji, terapię wzrokową w przypadku dwojenia (zdekompensowanej forii), niedowidzenia oraz tłumienia. Terapię również mogą podjąć osoby chcące usprawnić układ wzrokowy, pracujące długo przy komputerze, osoby z przemęczonym układem wzrokowym, lub tzw. pseudokrótkowzorcznością. Ćwiczenia prowadzone są na takich sprzętach jak : stereoskop, cheiroskop, bernelloskop, synoptofor, piłka marsdena, okulary czerwono-zielone, tablice harta, karty fuzyjne i wiele innych pomocy terapeutycznych.

Ćwiczenia prowadzone są w trybie gabinetowym, domowym lub hybrydowym. Jedna sesja w gabinecie trwa od 40 do 60min w zależności od uwagi pacjenta

bottom of page