top of page

Badanie wzroku - Optometrysta - Terapia Widzenia

Badanie wzroku w naszych salonach optycznych jest przeprowadzane przez zespół wykwalifikowanych Optometrystów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje. Zapewniamy dobór soczewek kontaktowych u dzieci i dorosłych, wykonujemy diagnostykę zeza i niedowidzenia oraz prowadzimy terapię widzenia. 

Jak wygląda pełne badanie optometryczne w naszych salonach?

- Szczegółowy wywiad z pacjentem.

- Badanie refrakcji najnowszej generacji autorefraktometrem (komputerowe), lub skiaskopem w warunkach naturalnych skierowane do dzieci lub osób ze skurczem akomodacji.

- Badanie ruchów oczu, odruchu źrenicznego, podstawowych funkcji wzrokowych.

- Badanie refrakcji subiektywne (gdzie pacjent patrząc przez różne soczewki określa w których widzi najlepiej). To badanie przeprowadzamy na foropterze automatycznym, manualnym, lub na oprawie próbnej w zależności od potrzeb pacjenta. Najnowszy sprzęt pozwala nam na błyskawiczną zmianę soczewek przed oczami pacjenta co ułatwia podjęcie decyzji, która często jest trudna dla badanego.

- Balans obuoczny - sprawdzamy czy po zastosowaniu korekcji jedno i drugie oko wkłada tyle samo pracy w proces widzenia. Brak balansu pomimo dobrego widzenia może powodować, szybsze męczenie się oczu, bóle głowy, brak komfortu podczas użytkowania okularów.

Badanie akomodacji - za pomocą foroptera, skiaskopu, fliperów, specjalnych tablic badamy zdolność oka do ostrego widzenia na różne odległości i w razie potrzeby zalecamy odpowiednie ćwiczenia.

bottom of page